laminate veneer

Porselen laminate veneerler ile sorunlu dişleri düzeltmek ve arzu edilen görüntüye kavuşmak 4-6 gün gibi kısa bir sürede mümkündür.

Laminate Tedavisi Sırasında

Laminate veneer tedavisi için kliniğe başvurduğunuz ilk gün diş hekimi size uygulanacak tedavi hakkında bilgi verir ve sahip olmak istediğiniz gülüşü bilgisayar destekli gülüş tasarımı ile ortaya çıkarabilir. Bir çok gülüş tasarımı arasından size uygun olana beraber karar verilir.

Dişlerinizin renginden, şeklinden veya boyutlarından memnun değil ve güzel bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız laminate veneer tedavisi tam size göre bir yöntem diyebiliriz. Porselen laminate veneer tedavisi sayesinde bir taraftan ideal gülüşünüze kavuşurken bir diğer taraftan da dişleriniz en konservatif yöntemle korunmuş olur.

Porselen laminate veneer tedavisi, dişlerin ön yüzeylerinden çok az miktarda aşındırma yapıldığı için dişlerinize zarar vermeyen bir tedavi yöntemidir. Porselen laminate veneerler çok ince porselen yapraklardır. Takma tırnak kalınlığında olan bu porselen yapraklar dişlerin ön yüzeylerine bonding denilen bir işlemle yapıştırılırlar.

Yapıştırıldıktan sonra dirençleri artan porselen laminate veneerlerde kırılma olasılığı normal dişlerde olduğundan fazla değildir. Daha güzel bir gülüşe sahip olmak için sıklıkla tercih edilen laminate veneer tedavisi çoğu kez anestezi yapılmasına bile ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilen zahmetsiz, ağrısız bir tedavi yöntemidir. Kahve, çay, hatta sigaradan dolayı dişlerde bulunan renkleşme gibi sorunlardan da kurtulmanın kesin çözümü olabilirler. Porselen laminate veneer tedavisi gördükten sonra bireylerin dişleri tekrar renkleşmez.

Kaynak:
*Bonded Porcelain Restorations in Dentition: A Biomimetic Approach
*Author(s) / Editor(s): Magne, Pascal, Belser, Urs
*Change your Smile, Author: Ronald E. Goldstein

Sosyal Medya'da Paylaşın!

Bize Ulaşın

Bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz

+90 212 231 79 79

+90 544 353 6646

+90 538 594 3888

Hayalinizdeki gülümseme artık imkansız değil

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Yeniden Gülümseyin

Plusdent Diş Estetiği Kliniği olarak kişisel istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tedavinizi planlıyoruz. Tüm diş tedavilerinde, gelişmiş teknolojilerle birlikte,  profesyonel  çözümler sunuyoruz.

Tedaviler
Diş Hekimleri
Blog
Randevu Alın