gülüş tasarımı

Gülüşünüzden memnun değilseniz modern ve estetik diş hekimliği bir çok opsiyonla karşımıza çıkıyor. “Estetik” Yunanca’da duygu ve duygusallık anlamına gelen “ aesthesia” kelimesinden türemiştir. Estetik diş hekimliği ise ağız ve yüz bölgesinin sağlık ve doğal güzelliğinin yeniden düzenlenmesi anlamında kullanılır. Genel olaraksa “Estetik diş hekimliği” için: sanatla bilimin bir arada kullanılması diyebiliriz. Tıbbi gereksinimler göz önünde bulundurularak size uygun olan gülüşü bulmak ve uygulamaktır.

diş estetiğiBugün için popüler kavramlardan bir tanesi Hollywood gülüşü olarak geçen beyaz, büyük dişlerdir. Estetik diş hekimliği ise yalnızca sıralı ve beyaz dişler demek değildir. Herkesin kendine has, kendine özgü bir gülüş stili vardır. Diş hekimi sadece form ve foksiyona değil aynı zamanda hastanın kişilik özelliklerine, cinsiyetine, mesleğine ve hatta yaşam tarzına göre gülüşler tasarlamalıdır. Bu sebepten dolayı estetik diş hekimliğinde laminate veneer, diş beyazlatma, implant, porselen dolgu, gülüş tasarımı, kırmızı diş estetiği, tam seramik kuron, ortodonti ve sanal gülüş tasarımı gibi tedavi yöntemlerinden yararlanırlar.

Bilimsel açıdan üstün bilgilere sahip olmak her zaman tek başına yeterli olmaz özellikle estetikle ilgili tedavilerde diş hekiminin tecrübesi ve öngörüsü de çok önemlidir. Diş hekimi, en nazik prosedürleri bile gerçekleştirebilecek sanatsal yeteneğe, yaratıcılığa ve teknik becerilere sahip olmalıdır. Bu anlamda diş estetiğindeki başarıda diş hekiminin teknik bilgisiyle sanatsal yeteneği çok önemlidir. Ayrıca diş estetiğinde ortaya çıkartılmak istenen sonucu eğer porselenlerle alacaksak bu durumda bir ekip işi ortaya çıkar ve yetenekli bir seramistin dokunuşları büyük önem kazanır.

Estetik diş hekimliği size hangi durumlarda fayda sağlayabilir?

  • Gülerken dişlerinizi göstermemeye çalışıyor veya elinizle ağzınızı kapatıyorsanız
  • Resim çektirirken gülümsemekten çekiniyorsanız
  • Gülümsemenizde sizi mutlu etmeyen herhangi bir şey varsa
  • Güldüğünüzde üst dudağınız diş etlerinizi çok fazla belli edecek şekilde yukarı çıkıyorsa
  • Daha beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız
  • Dişlerinizde düzensizlikler veya çapraşıklıklar mevcutsa
  • Dişlerinizin aralarında boşluk varsa
  • Ön dişlerinizde bir sürü renkleşmiş eski dolgular veya kırıklar ve güzel olmayan bir görüntü varsa, siz de estetik diş hekimliğinin sunduğu çözümlerden yararlanabilirsiniz.

Estetik diş hekimliği hakkında daha fazla bilgi almak ve sorularınızı paylaşmak için bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın!

Bize Ulaşın

Bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz

+90 212 231 79 79

+90 544 353 6646

+90 538 594 3888

Hayalinizdeki gülümseme artık imkansız değil

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Yeniden Gülümseyin

Plusdent Diş Estetiği Kliniği olarak kişisel istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tedavinizi planlıyoruz. Tüm diş tedavilerinde, gelişmiş teknolojilerle birlikte,  profesyonel  çözümler sunuyoruz.

Tedaviler
Diş Hekimleri
Blog
Randevu Alın