invisalign

Düzgün ve sağlıklı dişlere sahip olmak ve sosyal ortamlarda özgürce gülümseyebilmek son derece önemlidir. Bu amaçla ortodonti tedavisine başladıktan sonra, diş tellerinin görünümü yüzünden kendinizi sınırlandırmak zorunda değilsiniz.

Invisalign denilen yöntemle, tel kullanmadan ortodonti tedavisinden yararlanabilirsiniz. Birçok vakada uygulanabilecek olan bu sistemin, sizin için de uygun olup olmadığına doktorunuzun karar vermesi gerekmektedir.

Braket Takmak Artık Korkulu Bir Rüya Değil

Son yıllarda oldukça yaygın olarak kullanılan invisalign tedavi yönteminde, braket takmak zorunda kalmadan ortodonti tedavisi görebilirsiniz. Invisalign tedavisinde hastalara özel hazırlanan şeffaf kalıplar, hasta tarafından günde 20 saat takılırlar.

Şeffaf plaklar iki haftada bir hastanın dişlerindeki gelişime göre yeniden yapılırlar. Bu süre boyunca ortalama 60 çift (alt-üst çene) farklı düzeltici kalıp kullanılmaktadır. Tedavi süresi braketlerle yapılan tedavinin süresine yakındır ve vakaya göre 6-24 ay arasında değişir.

Kaynak:
*Biomechanics in Orthodontics: Principles and Practice
*Author(s) / Editor(s): Nanda, Ram S. and Tosun, Yahya

Sosyal Medya'da Paylaşın!

Bize Ulaşın

Bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz

+90 212 231 79 79

+90 544 353 6646

+90 538 594 3888

Hayalinizdeki gülümseme artık imkansız değil

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Yeniden Gülümseyin

Plusdent Diş Estetiği Kliniği olarak kişisel istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tedavinizi planlıyoruz. Tüm diş tedavilerinde, gelişmiş teknolojilerle birlikte,  profesyonel  çözümler sunuyoruz.

Tedaviler
Diş Hekimleri
Blog
Randevu Alın