Gün geçtikçe daha çok kişinin tercih ettiği elektrikli diş fırçalarının ağız ve diş sağlığına pek çok faydası vardır.

Öncelikle normal diş fırçasıyla 2-3 dakikada tamamlanan işlem 30 sn – 1 dakika arasında tamamlanmaktadır.

Diş fırçasını tam ve doğru bir şekilde kullanamamak plakların iyi temizlenmemesine sebep olabilir. Elektrikli diş fırçaları bu sorunu ortadan kaldırarak daha iyi plak temizliği sağlar.

Eklem sorunları, kireçlenme, romatizma gibi sebeplerle diş fırçalamakta zorlanan kişilerin hayatını kolaylaştırır, yardımsız bir şekilde dişlerini fırçalayabilirler.

Elektrikli diş fırçalarında bulunan baskı sensörleri sayesinde acı ve aşınmaya yol açmadan fırçalama tamamlanır. Ortodontik tedavi gören hastaların da diş fırçalamasını rahatlatıcıdır.

Ağız kokusunun sebepleri arasında yer alan dilin iyi temizlenmemesi sorunu, elektrikli diş fırçalarının dil temizleyicileriyle ortadan kalkar. Böylece daha rahat bir nefese kavuşabilirsiniz.

Özellikle çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırırken zorlanan ebeveynler, müzikli diş fırçalarından faydalanabilirler. Yeni çıkan uygulamalarla, çocuğunuzun doğru diş fırçalama tekniğini öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ağız ve diş bakımının temeli olan diş fırçalamayı manuel olarak doğru uygulamak yeterli olsa da elektrikli diş fırçalarıyla daha başarılı sonuçlar alınır.

Sosyal Medya'da Paylaşın!

Bize Ulaşın

Bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz

+90 212 231 79 79

+90 544 353 6646

+90 538 594 3888

Hayalinizdeki gülümseme artık imkansız değil

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Yeniden Gülümseyin

Plusdent Diş Estetiği Kliniği olarak kişisel istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tedavinizi planlıyoruz. Tüm diş tedavilerinde, gelişmiş teknolojilerle birlikte,  profesyonel  çözümler sunuyoruz.

Tedaviler
Diş Hekimleri
Blog
Randevu Alın