Ağız sağlığına dikkat eden, düzenli dişlerini fırçalayan ve diş temizliğine önem veren çoğu birey, sıra diş ipi kullanıma geldiğinde ihmalkar olabiliyor. Hemen herkeste diş fırçalamanın öğrenilmiş ve sonucu hemen gözlemlenebilen bir alışkanlığı vardır. Diş ipi ise ağız bakımını tamamlayan bir araç olduğu halde bu alışkanlığı kazanmak için bir süre çabalamak gerekebilir.

Her gün iki defa ikişer dakika düzenli olarak ve doğru şekilde dişlerinizi fırçalasanız dahi, bakteriler fırçanın ulaşamadığı diş aralarında çoğalmaya ve dişlerinize zarar vermeye devam eder. Ağız sağlığı genel vücut sağlığının önemli bir parçasıdır. Dişlerde oluşacak çürükler ve diş etinde oluşacak enfeksiyonlar bağışıklık sistemini yorar ve bağışıklık sisteminin yıpranması hastalıklara yakalanmayı kolaylaştırır. Ayrıca ağızda bulunan bazı bakteriler organlara geçiş yaparak hastalıklara sebep olabilirler.

Dişleri fırçalamak kadar önemli bir alışkanlık olması gereken diş ipi kullanımını kolaylaştırmak için bazı yöntemler deneyebilirsiniz. Kullandığınız diş ipinin kaliteli ve esnek olmasına özen gösterin. Aromalı diş ipleri alışkanlık kazanmanıza yardımcı olabilir. Çatal şeklinde diş ipleri de kullanım kolaylığı açısından faydalı olabilir. Tabi en önemlisi günde bir kere diş ipi kullanmaya karar vermeniz ve bunu mutlaka uygulamaya çalışmanız olacaktır.

Sosyal Medya'da Paylaşın!

Bize Ulaşın

Bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz

+90 212 231 79 79

+90 544 353 6646

+90 538 594 3888

Hayalinizdeki gülümseme artık imkansız değil

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Yeniden Gülümseyin

Plusdent Diş Estetiği Kliniği olarak kişisel istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tedavinizi planlıyoruz. Tüm diş tedavilerinde, gelişmiş teknolojilerle birlikte,  profesyonel  çözümler sunuyoruz.

Tedaviler
Diş Hekimleri
Blog
Randevu Alın