Güzel bir gülümsemenin vazgeçilmez unsuru olan beyaz dişlere sahip olmak için en sağlıklı yol, diş hekiminizin yapacağı beyazlatma işlemidir. Beyazlatma öncesinde, dişlerinizde çürük varsa tedavi edilmelidir. Aksi halde beyazlatıcı maddeler diş sinirlerine kadar ulaşarak zarar verebilirler. Pek çok kişi diş hekimini ziyaret etmeden önce çeşitli yöntem ve ürünlerle dişlerini beyazlatmayı tercih ederken, bu tercihler hataları da beraberinde getiriyor.

  • Beyazlatma için tercih edilen alkol içeren gargaralar, kişinin umduğu beyazlatma sonucunu vermediği gibi başka hasarlara sebep olabilir. Ağız çalkalama sularını diş fırçalama ve diş ipiyle birlikte ağız bakımının bir parçası olarak kullanmak en doğrusudur.
  • Satın alacağınız diş beyazlatıcı ürünü diş hekiminize danışmanızı öneririz. Ürünün özellikle Sağlık bakanlığı onaylı olmasına dikkat etmeniz çok önemlidir. Piyasada daha uygun fiyatlı olarak bulunan ancak içeriği onaylanmamış kimyasallar, dişlerinize ve sağlığınıza hasar verebilir.
  • Diş beyazlatma bantlarını önerilen süreden uzun süre dişlerinizde tutmanız dişlerinizde lekelenme ve hassasiyete sebep olabilir.
  • Hazır diş beyazlatma kalıpları genelde aynı ölçüdedir, ancak herkesin ağız yapısı farklı olduğu için kalıp ağza tam oturmaz ve diş etlerine taşma yapabilir. Bu da diş etlerine zarar verir. Sağlıklı yöntem diş hekiminizin ağız ölçünüze uygun olarak hazırlayacağı plakları kullanmaktır.

Sosyal Medya'da Paylaşın!

Bize Ulaşın

Bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz

+90 212 231 79 79

+90 544 353 6646

+90 538 594 3888

Hayalinizdeki gülümseme artık imkansız değil

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Yeniden Gülümseyin

Plusdent Diş Estetiği Kliniği olarak kişisel istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tedavinizi planlıyoruz. Tüm diş tedavilerinde, gelişmiş teknolojilerle birlikte,  profesyonel  çözümler sunuyoruz.

Tedaviler
Diş Hekimleri
Blog
Randevu Alın