Dt. Onur Öztürk

2001 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan Diş Hekimi Onur Öztürk, aynı üniversitede Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans programına başladı. 2004 yılında “Farklı İnley Materyallerinin Kenar Uyumu” başlıklı tezini vererek yüksek lisans eğitimini tamamlayan Öztürk, aynı yıl yine aynı fakültede “Kuron Köprü Protezleri Bilim Dalı”nda doktora programına başlamış ve uzun bir süre akademik çalışmalarına devam etmiştir. Bu süre boyunca CAD/CAM sistemleriyle ilgilenmiş, Cerec sistemlerini kullanarak dijital optik ölçü yöntemleriyle geleneksel yöntemlerin karşılaştırmaları ve iş akışları (Comparison of Accuracy of Digital Optical Impression Methods vs Conventional Procedures) üzerine çalışmalarına yoğunlaşmış ve eş zamanlı olarak Zürih Üniversitesi’nde kısa dönem eğitimlere devam etmiştir.

Mezun olduktan sonra -başta Memorial Hastanesi olmak üzere- çeşitli kliniklerde tam gün uzman hekim olarak çalışan Öztürk, 2005 yılında kendisine ait Plusdent Diş Kliniği’ni kurmuştur. Öztürk Nişantaşı’ndaki kliniğinde ağırlıklı olarak estetik diş hekimliği, bilgisayar destekli diş hekimliği (CAD/CAM) uygulamaları ve dijital gülüş tasarımı üzerine çalışmakla beraber, tüm diş hekimliği branşlarında hizmet vermektedir.

1978 doğumlu olan Onur Öztürk, evli ve iki çocuk babasıdır. Başlıca hobileri fotoğrafçılık ve bilgi teknolojileri olan Öztürk bu alanlardaki çalışmaları ile çeşitli ödüller almıştır. Halen “şehir ve yaşam” konulu fotoğraflar çekmeye devam etmektedir. Fotoğrafçılığa olan ilgisini ileri boyutlara taşıyan Öztürk bir dönem “Diş hekimliğinde fotoğrafçılık” konulu eğitimler vermiştir. Quintessence Yayıncılık tarafından çıkarılan “Simantasyon” isimli kitabın klinik fotoğraflarının çekimini ve düzenlemesini Onur Öztürk yapmıştır.

Belirli bir döneme ait model araba (diecast) koleksiyoneri olan Diş Hekimi Onur Öztürk, kendi deyimiyle takıntılı bir odyofil(ses tutkunu)dir. Öztürk, diş hekimliği alanında aşağıdaki derneklere üyedir:

  • AACD (American Academy of Cosmetic Dentistry)
  • EPA (European Prosthodontic Association)
  • IADR (International Association of Dental Research)
  • EDAD (Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği)

Diş Hekimi Onur Öztürk’ün ağız ve diş sağlığı ile ilgili bloğunu okumak için www.onurozturk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Dt. Mehmet Zahid Kazandı

1976 Konya doğumlu Mehmet Zahid Kazandı, 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılında, aynı fakültenin Protetik Diş Tedavisi Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansına başlayan Kazandı, “Temporomandibular Eklem Disfonksiyonlarının Farmakolojik Tedavisi” başlıklı teziyle 2005 yılında yüksek lisans derecesini aldı.

Düzenli olarak kongre, sempozyum ve seminerlere katılan, mesleğindeki yeniliklerin takipçisi olmayı ilke edinmiş Mehmet Zahid Kazandı, aynı zamanda adeziv diş hekimliği ile de yakından ilgilenmektedir.

Mezun olduktan sonra birçok klinikte çalısmalar yapan Mehmet Zahid Kazandı, 2005 yılından bu yana Plusdent Diş Klinigi’nde hasta kabul etmektedir.

Diş Hekimi Mehmet Kazandı’nın ağız ve diş sağlığı ile ilgili bloğunu okumak için www.mehmetkazandi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mehmet Kazandı

Dt. Rüştü Dağlaroğlu

1976 yılında Almanya’da dünyaya geldi. İlkokulu İstanbul Özel Kalamış İlkokulu’nda tamamladıktan sonra orta ve lise öğrenimini İstanbul Özel Alman Lisesi’nde gördü. 1994 yılında AFS uluslararası öğrenci değişim programı ile Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletindeki Pingry High School’da bir yıl lise eğitimi aldı. 1995 yılında Alman Lisesi’nden mezun oldu, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde üniversite eğitimine başladı. 2000 yılında üniversiteden mezun olarak Diş Hekimi ünvanını aldı.

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı’nda Doktora çalışmasına başladı. 2007 yılında “Farklı Ni-Ti döner alet sistemlerinin kanal tedavisi tekrarı etkinliklerinin eğri köklerde incelenmesi” isimli doktora tez çalışmasını tamamlayarak Dr. Med. Dent. ünvanını aldı.
2009-2018 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Hayalinizdeki gülümseme artık imkansız değil

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Yeniden Gülümseyin

Plusdent Diş Estetiği Kliniği olarak kişisel istekleriniz ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak tedavinizi planlıyoruz. Tüm diş tedavilerinde, gelişmiş teknolojilerle birlikte,  profesyonel  çözümler sunuyoruz.

Tedaviler
Diş Hekimleri
Blog
Randevu Alın